Словения продължава напред след 4 от 4

Словения продължава без грешка на световното първенство по баскетбол в  Испания. Днес "юнаците" на Юре Здовц спечелиха трудно срещу Ангола с 93:87 и продължават да бъдат със 100-процентова успеваемост, окупирайки върха на класирането в група D - 4 победи от 4 мача. По този начин те на 100% си осигуриха място в елиминационната фаза.

Последният им двубой е утре срещу Литва. Ангола от своя страна инкасира третата си поредна загуба и е на пета позиция с минимални шансове за осминафиналите. Утре шампионите на Африка излизат срещу Австралия.

Словенците изковаха четвъртата си поредна победа в заключителните 10 минути след здрава битка срещу анголците, които влязоха в последната част с аванс от една точка - 65:66.

Европейците обаче направиха серия от 14-8 в пъривте пет минути на частта и дръпнаха със 79:74, а след това не изпуснаха водачеството до края. Домен Лорбек показа здрави нерви в заключителните секунди на двубоя, реализирайки общо шест наказателни удара, с които подпечата крайния успех на своя отбор.

Именно Лорбек бе най-резултатен със 17 точки, докато Горан Драгич добави 14 за едва 17 минути игрово време. Яка Клобучар и Яка Балажич завършиха съответно с 12 и 11 точки.

Роберто Фортес и Яник Морейра бяха на ниво за Ангола, съответно с 21 и 20 точки.