Ветеран помогна на "кивитата" за първи успех на световното

34-годишният ветеран Кърк Пени изведе Нова Зеландия до първи успех на световното първенство по баскетбол. "Кивитата" нанесоха втора загуба на Украйна, надигравайки възпитаниците на Майк Фратело с 12 точки - 73:61.

Новозеландците, които станаха любимци на феновете със сърцатата си игра, както и с традиционния си маорски танц "Хака" нанесоха удара си в третата четвърт на двубоя. Именно тогава Пени и компания за първи път поведоха с двуцифрена разлика, а след това не дадоха шанс на украинците да се върнат в мача.

Капитанът Пени, който бе част от отбора на Нова Зеландия, завършил на четвърто място на световното в Индианаполис през 2002 година наниза 17 точки за победата. Евърард Бартлет от своя страна добави 14 точки за победителите.

Максим Корнийенко вкара 15 за Украйна, а Юджийн Джетър остана с 14.

Украинците имат две победи и две загуби във временното класиране на група D, като им предстои мач срещу САЩ, а Нова Зеландия е с един успех и три поражения, като в последната си среща ще има за съперник Финландия.